ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

ترجمه چکیده پایان نامه

چکیده بخش آغازین پایان نامه است که خواننده با مطالعه آن می‌تواند اطلاعات کلی از موضوع پایان نامه، محتوای داخلی و نتیجه بدست بیاورد. بنابراین چکیده یکی از بخش‌های مهم پایان نامه به شمار می‌رود که برای ترجمه نیاز به مترجم متخصص و با مهارت دارد.

اهمیت ترجمه چکیده پایان نامه

چکیده نوعی معرفی پایان نامه است که معمولا در حجم یک صفحه ارائه می‌شود. چکیده به دلیل گزیده کردن و فشرده کردن مطالب، تخصصی می‌شود. نگارنده پایان نامه باید این مهارت را داشته باشد که در یک صفحه بگوید موضوع پایان نامه‌اش چیست؟ چه سرفصل‌هایی دارد؟ هدف از ارائه چه بوده؟ و گزیده‌ای از نتیجه نیز در چکیده ارائه دهد. دقت داشته باشید که چکیده با مقدمه تفاوت دارد. در مقدمه به ایده اصلی موضوع پرداخته می‌شود در حالی که در چکیده به مرور کلی کاری که انجام شده پرداخته می‌شود. پس متوجه می‌شویم که ترجمه چکیده نیاز به تخصص و دقت دارد.

ویژگی‌های مترجم متخصص ترجمه چکیده پایا‌ن نامه

مترجمی که وظیفه ترجمه چکیده پایان نامه بر عهده او گذاشته می‌شود، باید علاوه بر داشتن مهارت‌های لازم در ترجمه، بر موضوع پایان‌نامه نیز اشراف داشته باشد. بنابراین بهتر آن است مترجمی به ترجمه چکیده پایان نامه مبادرت ورزد که یا خود فارغ‌التحصیل رشته مربوطه باشد و یا اینکه دارای تجربه غنی در ترجمه متون با چنین موضوعاتی باشد. در غیر اینصورت ممکن است اصطلاحات تخصصی پایان نامه که در چکیده به اصلی‌ترین آنها اشاره می‌شود به درستی ترجمه نشوند و چکیده ترجمه شده نتواند نماینده مناسبی از کل محتوای پایان نامه باشد.

ترجمه آی آر و خدمات ترجمه چکیده مقاله

ترجمه آی آر با داشتن مترجمانی متخصص در حوزه‌ها و زبان‌های مختلف، توانایی ارائه خدمات با کیفیت در زمینه ترجمه چکیده پایان نامه را بدست آورده و توانسته است در این زمینه خدماتی رضایت بخش و حرفه‌ای را ارائه دهد. ترجمه آی آر در هر زبان و هر حوزه‌ای مترجم متخصص دارد و می‌تواند سفارش ترجمه شما را به بهترین نحو انجام دهد.

*** ثبت نام و درج سفارش ترجمه ***
مقالات مرتبط:

Link: https://tarjome.ir/page/ترجمه-چکیده-پایان-نامه.html

ارتباط سریع با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
آیا شما روبات هستید؟ :