ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

ترجمه چکیده مقاله

مقاله می‌تواند نوعی نوآوری در حوزۀ علمی و در هر زمینه‌ای باشد. در حقیقت مقاله یکی از مولفه‌های رزومه علمی است که برای دانش آموختگانی که قصد ادامه تحصیل دارند و یا قصد دارند مرتبط با رشتۀ خود کار و فعالیت علمی داشته باشند، بسیار مورد نیاز است. به همین خاطر برای معرفی مقاله خود نیاز به چکیده (abstract) است. چکیده‌ای که از 200 تا 500 کلمه است و هدفش معرفی موضوع مقاله، محتوای مقاله و نتیجه‌گیری است.

اهمیت ترجمه چکیده مقاله

از آنجایی که مقاله یکی از گزینه‌های مهم برای ارائه رزومه علمی به شمار می‌رود. پس نوشتن چکیده مقاله نیز می‌تواند حائز اهمیت باشد. زیرا خواننده در نگاه اول ترجیح می‌دهد برای خواندن چکیده وقت بگذارد تا اینکه مستقیم به سراغ مقاله برود. با مطالعه چکیده مشخص می‌شود که مقاله مورد نظر، همان مقاله‌ای است که می‌خواهد یا نه؟!
پس وقتی چکیده مهم است، ترجمه چکیده به همان اندازه می‌تواند مهم باشد. به ویژه اینکه امروز مقاله‌های مختلف در نشریه‌های مختلف بین المللی قابل انتشار هستند و لازم است یا به زبان انگلیسی و یا به زبان مرتبط نشریه، چکیده خود را ترجمه کند. برای این کار به مترجم متخصص نیاز است. مترجمی که در رشته مورد نظر و در حوزۀ مورد نظر مقاله، تخصص داشته باشد و بتواند متن چکیده را به خوبی به زبان مقصد منتقل نماید.

ترجمه چکیده مقاله به انگلیسی

از آنجا که زبان انگلیسی، زبان بین‌المللی است، اکثر ژورنال‌ها ارائه چکیده انگلیسی مقاله را بعنوان یکی از شرایط چاپ مقاله در ژورنال خود معرفی می‌کنند. به منظور جلوگیری از عودت مقاله به نگارنده، باید از خدمات ترجمه‌ای استفاده کرد که تخصصی باشد و احتمال خطا در آن بسیار اندک باشد. به این منظور ما خدمات «ترجمه چکیده مقاله» مجموعه «ترجمه آی آر» را پیشنهاد می‌دهیم. در انتهای این مقاله به ویژگی‌های این نوع از خدمات این مجموعه اشاره شده است.

ترجمه آی آر و ترجمه abstract مقاله

ترجمه آی آر با گردهم آوردن مترجمان متخصص و کارآزموده در زبان‌های مختلف می‌تواند این نوع از خدمات را به بهترین نحو ممکن ارائه دهد. این مجموعه به رعایت کیفیت و ارجاع ترجمه به مترجم متخصص اهمیت زیادی می‌دهد و همواره این دو مولفه را در ارائه ترجمه چکیده مقالات رعایت کرده است.

*** ثبت نام و ثبت سفارش ترجمه چکیده مقاله ***
مقالات مرتبط:

Link: https://tarjome.ir/page/ترجمه-چکیده-مقاله.html

ارتباط سریع با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
آیا شما روبات هستید؟ :