ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

ترجمه تخصصی رشته علوم سیاسی

رشته علوم سیاسی از دیرباز یکی از رشته‌های پراهمیت در ایران بوده است. رشته علوم سیاسی به بررسی اندیشه‌ها و نظریه‌های سیاسی و کارکرد‌ آنها در عرصه جامعه می‌پردازد و هدف آن تربیت متخصصینی است که بتوانند راهکاری مناسب ارائه دهند تا منافع متضاد مردم در چارچوبی به نام کشور با یکدیگر تلفیق داده شود. هر ساله دانشجویان بسیاری در مقطع کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی در این رشته تحصیل می‌کنند. مجموعه علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد به گرایش‌های مختلف (مطالعات منطقه‌ای، علوم سیاسی، اندیشه سیاسی و دیپلماسی و روابط بین‌الملل) تقسیم می‌شود.

نیاز دانشجویان به ترجمه تخصصی رشته های علوم سیاسی

علوم سیاسی یکی از حساس‌ترین رشته‌های دنیا است و دانشجویان و افراد متخصص در این حوزه نظیر وکلا، سیاست مداران، جامعه شناسان و... برای ارتقای سطح معلومات و همچنین به روز بودن اطلاعات علمی خود نیاز به دسترسی به مقالات، کتب و حتی سایت‌های معتبر خارجی دارند. مهم‌ترین ابزار رسیدن به چنین هدفی ترجمه است و بسیاری از افراد به دلیل نداشتن مهارت کافی در ترجمه و یا به دلیل وجود اصطلاحات تخصصی، خودشان توانایی ترجمه چنین متونی را ندارند.

چالش های دانشجویان در ترجمه تخصصی متون سیاسی

دانشجویان، اساتید و افراد شاغل در رشته علوم سیاسی، برای دسترسی به منابع مفید خارجی با چالش‌ها و مشکلاتی رو به رو هستند. مترجم این رشته علاوه بر تسلط بر دو زبان مبدأ و مقصد باید از وقایع تاریخی مهم، سخنرانی‌های سرنوشت‌ساز شخصیت‌های سیاسی و ... نیز اطلاع کامل داشته باشد. همچنین لازم است تا از سایر علوم مرتبط مانند اقتصاد، حقوق، جامعه شناسی و... نیز سر رشته داشته باشد و این امر تنها توسط دانش آموخته این رشته امکان پذیر است. بدین ترتیب یکی از مهم‌ترین چالش‌های ترجمه‌ متون سیاسی لزوم تحصیلات آکادمیک و دانش تخصصی مترجم در این حوزه است. یکی دیگر از چالش‌های ترجمه متون سیاسی رعایت اصل امانتداری است مترجم باید حقایق را همانگونه که در متن بوده منعکس کند. به دلیل تأثیر این متون در مسایل سیاسی و روابط بین کشور‌ها، کوچکترین اشتباهی می‌تواند عواقب زیادی در پی داشته باشد.

خدمات ترجمه تخصصی رشته علوم سیاسی

ترجمه آی آر برای حل این مشکلات و چالش‌ها تدابیر ویژه‌ای اندیشیده‌ و اقدام به استفاده از مترجمین با سابقه و آشنا به حوزه سیاسی کرده‌ است. به عبارت دیگر گروه ما ترجمه این نوع متون را به فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی می‌سپارد تا نه تنها مشکلات و چالش‌های پیش روی دانشجویان و اساتید این رشته حل شود، بلکه ترجمه‌هایی بسیار با‌کیفیت و تخصصی را تحویل افراد دهیم .
شما می‌توانید مقالات، پژوهش‌ها و کتاب‌های خارجی مورد نیازتان را در زمینه علوم سیاسی برای ترجمه به مترجمین حرفه‌ای ما بسپارید. همچنین ترجمه آی آر آماده ارائه خدمات تخصصی ترجمه مقالات و کتب شما به زبان‌های زنده دنیا می‌باشد.

*** ثبت سفارش ترجمه ***

Link: https://tarjome.ir/page/ترجمه-متون-سیاسی.html

ارتباط سریع با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
آیا شما روبات هستید؟ :