ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

ترجمه تخصصی رشته ریاضی

ریاضیات علم مدل‌دهی به سایر علوم است؛ یعنی زبان مشترک نظریات علمی سایر علوم. هر ساله دانشجویان زیادی در رشته ریاضی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند. این رشته شامل دو گرایش محض و کاربردی است. البته امروزه چنین دیدگاهی قابل قبول نیست، بلکه به اعتقاد ریاضیدان‌ها حتی ذهنی‌ترین حوزه‌های ریاضیات مثل هندسه، نظریه اعداد ومنطق نیز اهمیت علمی بسیاری دارد و به همین دلیل نباید ریاضیات را به دو گرایش ریاضی محض و ریاضی کاربردی تقسیم کرد.

نیاز دانشجویان به ترجمه تخصصی رشته ریاضی

علم ریاضی شالوده‌ کلیه رشته‌های مهندسی و بسیاری از علوم است. از آنجا که یادگیری این علم امری ضروری است، درک و ترجمه‌ درست متون ریاضی به شناخت دقیق این علم و کاربرد آن به سایر علوم کمک شایانی می‌کند. علم ریاضی همواره در شاخه‌ها و زمینه‌های گوناگون در حال گسترش و مطالعه است، بنابراین بدون شک یکی از نیازهای اساسی دانشجویان و اساتید این رشته، دسترسی به مقاله‌ها و پژوهش‌های به روز است و بسیاری از دانشجویان و اساتید رشته ریاضی به سراغ ترجمه مقالات و کتاب‌های خارجی می‌روند. همچنین دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته ریاضی برای ترجمه مقالات خود و چاپ آنها در مجلات معتبر خارجی، نیازمند ترجمه تخصصی مقالات خود از زبان فارسی به زبان‌های زنده دنیا هستند.

چالش های دانشجویان ریاضی در ترجمه متون تخصصی

یکی از چالش‌های ترجمه متون ریاضی مانند سایر علوم، ترجمه صحیح اصطلاحات این رشته است. ترجمه تخصصی ریاضی طبیعتاً باید به دست افراد تحصیل‌کرده در علم ریاضیات صورت گیرد؛ چرا که یک مترجم عمومی قادر به ترجمه‌ متون تخصصی ریاضیات مثلاً در زمینه‌ی توپولوژي و یا نظریه‌ اعداد نیست. ریاضیات بر خلاف تصور بسیاری از افراد یکسری فرمول و قاعده نیست که همیشه و در همه‌جا بتوان از آن استفاده کرد بلکه ریاضیات درست فهمیدن صورت مسئله و درست فکر کردن برای رسیدن به جواب است. یکی از معضلات ترجمه‌ متون ریاضی وجود تفاوت‌های ظریف و دقیق مفهوم کلمات است. لغات مترادفی که در زبان روزمره معنای یکسانی دارند می‌توانند در علم ریاضی منجر به تفاوت‌های مفهومی‌شوند. به همین دلیل انتخاب لغات نادرست در زبان مقصد به عدم درک مطلب می انجامد. مثلا کلمات collection ،  set ، class و …که در ترجمه‌ی عمومی «گروه» یا «مجموعه» تلقی می‌شوند در علم ریاضی به مفاهیم متفاوتی اشاره دارند.

خدمات ترجمه تخصصی رشته ریاضی

ترجمه آی آر برای حل مشکلات و چالش‌های ترجمه تخصصی رشته ریاضی تدابیر ویژه‌ای اندیشیده و اقدام به استفاده از مترجمینی با سابقه و آشنا به حوزه علوم ریاضی کرده‌ است . به عبارت دیگر گروه ما ترجمه این نوع متون را به فارغ التحصیلان رشته ریاضی می‌سپارد تا نه تنها مشکلات و چالش‌های پیش روی دانشجویان و اساتید این رشته حل شود، بلکه ترجمه‌هایی بسیار با‌کیفیت و تخصصی را تحویل افراد دهیم.
شما می‌توانید مقالات، پژوهش‌ها و کتاب‌های خارجی مورد نیازتان را در زمینه ریاضیات برای ترجمه به مترجمین حرفه‌ای ما بسپارید. همچنین ترجمه آی آر آماده ارائه خدمات تخصصی ترجمه مقالات و کتب شما به زبان‌های زنده دنیا می‌باشد.

*** ثبت سفارش ترجمه ***

Link: https://tarjome.ir/page/ترجمه-متون-ریاضی.html

ارتباط سریع با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
آیا شما روبات هستید؟ :