ثبت نام کنید و سفارش دهید!
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

ترجمه تخصصی رشته حسابداری

رشته حسابداری یکی از رشته‌های پر‌طرفدار در کل دنیا است. حسابداری رشته‌ای است که در آن وضعیت و عملکرد یک بنگاه اقتصادی در طول یک بازه زمانی محاسبه شده و گزارشات مالی در قالب آمار و ارقام در اختیار مدیران سازمان‌ها، بانک‌ها، مقامات مالیاتی و... قرار می‌گیرد تا بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. این رشته دانشگاهی شامل شاخه‌های متعددی است که از جمله آن‌ها می‌‌توان‌ به‌ حسابداری صنعتی‌، حسابداری مالی‌، حسابداری دولتی و حسابداری مدیریت اشاره‌ کرد. گرایشات مختلفی برای هر یک از این شاخه‌ها در سطوح بالاتر وجود دارد. در حال حاضر، دانشجویان زیادی در شاخه‌های مختلف رشته حسابداری در مقطع تحصیلی کارشناسی و مقاطع تکمیلی در حال تحصیل هستند.

نیاز به ترجمه تخصصی رشته حسابداری

از آن‌جا که هر شغلی خواه کوچک باشد و یا بزرگ نیاز به حسابدار دارد، بنابراین هر کاری چه سنتی و چه حرفه‌ای با رشته حسابداری در ارتباط است. دانشجویان، اساتید و افراد شاغل در این رشته برای ارتقای سطح کیفی اطلاعات و بهبود عملکرد خود باید با نرم افزار‌ها، فرمول‌ها و مطالب نو آشنا شوند و این مهم تنها با ترجمه‌ کتب، مقالات و منابع به روز دنیا میسر می باشد. از طرفی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته مدیریت برای ترجمه مقالات خود و چاپ آنها در مجلات معتبر خارجی، نیازمند ترجمه تخصصی مقالات خود از زبان فارسی به زبان های زنده دنیا هستند. هم‌چنین به علت پدیده‌ جهانی‌شدن و گسترش بروکراسی، مؤسسات نیاز بیشتری به ترجمه‌ی اسناد و مدارک خود به سایر زبان‌های دنیا پیدا کرده‌اند.

چالش های رشته حسابداری در ترجمه متون تخصصی

دانشجویان و اساتید رشته مدیریت، برای دسترسی به منابع مفید خارجی با چالش‌ها و مشکلاتی رو به رو هستند. این رشته دارای اصطلاحات و اطلاعات خاصی است و مترجم این رشته علاوه بر داشتن مهارت‌های ترجمه باید با مباحثی چون مدیریت، اقتصاد، ریاضی و آمار نیز آشنا باشد. این رشته مانند سایر رشته‌ها واژگان و اصطلاحات تخصصی خاص خود را دارد. بسیاری از واژگان این حوزه در فرهنگ‌های عمومی به گونه‌ای ترجمه شده‌اند که معادل صحیحی برای آن واژه تخصصی به حساب نمی‌آیند. بدین ترتیب لازم است تا مترجم متون حسابداری تحصیلات دانشگاهی مرتبط با این رشته را داشته باشد، در غیر این صورت انتقال پیام با مشکل مواجه خواهد شد. از آنجا که تصمیمات مدیران کسب و کار‌های مختلف، نهاد ها و ارگان‌های دولتی، مالیاتی و ... بر پایه اطلاعات این متون است، بنابراین ارائه ترجمه صحیح متون حسابداری، امری واجب و ضروری به نظر می‌رسد. به همین دلیل اگر می‌خواهید هزینه و وقت شما هدر نرود، باید به سراغ مترجمین متخصص این رشته بروید که گاهی پیدا کردن این گروه از مترجمان کار دشواری است.

خدمات ترجمه تخصصی رشته حسابداری

ترجمه آی آر برای حل این مشکلات و چالش‌ها تدابیر ویژه ای اندیشیده و اقدام به استفاده از مترجمینی با‌سابقه و آشنا به حوزه حسابداری کرد‌ه‌ایم. به عبارت دیگر گروه ما ترجمه این نوع متون را به فارغ‌التحصیلان رشته حسابداری می‌سپارد تا نه تنها مشکلات و چالش‌های پیش روی دانشجویان و اساتید این رشته حل شود، بلکه ترجمه‌هایی بسیار با‌کیفیت و تخصصی را تحویل افراد دهیم.
شما می‌توانید مقالات، پژوهش‌ها و کتاب‌های خارجی مورد نیازتان را در زمینه حسابداری برای ترجمه به مترجمین حرفه‌ای ما بسپارید. همچنین ترجمه آی آر آماده ارائه خدمات تخصصی ترجمه مقالات و کتب شما به زبان‌های زنده دنیا می‌باشد.

*** ثبت سفارش ترجمه ***

Link: https://tarjome.ir/page/ترجمه-متون-حسابداری.html

ارتباط سریع با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
آیا شما روبات هستید؟ :