ثبت نام کنید و سفارش دهید!
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

ترجمه متون تجاری

ترجمه تخصصی متون تجاریدنیای تجارت، دنیای پر پیچ خمی است که امروزه افراد زیادی با آن سر و کار دارند. در حال حاضر، به دلیل پیشرفت های سریع در این حوزه و ادامه داشتن این روند، شاهد تبدیل روش های سنتی تجارت به روش های مدرن و جدید هستیم. به همین دلیل نیاز به کسب آگاهی و اطلاعات جدید در این زمینه به شدت احساس می شود و این کار یکی از اصول موفقیت در بخش تجارت به حساب می آید.
البته متون تجاری علاوه بر اطلاعات و علوم تجاری شامل اصول کسب و کار و روش های مدرن تجارت، اسناد، قرادادها، مدارک و غیره نیز می باشد. همه این عوامل دست به دست هم داده اند تا ترجمه متون تجاری یکی از حساس ترین و مهم ترین بخش های ترجمه محسوب شود و نیاز به یک مترجم حرفه ای و کاربلد به شدت احساس شود.

چالش ها و مشکلات ترجمه تجاری

افرادی که با دنیای تجارت سر و کار دارند، حداقل برای یک بار هم که شده، نیاز به ترجمه متن های تجاری را احساس کرده اند. البته برای برخی از افراد، ترجمه متن های تجاری به زبان های زنده دنیا از جمله نیازهای ضروری در حیطه کاری شان به حساب می آید و بخشی از کار روزانه آن هاست. به همین دلیل در این حوزه بیش تر افراد به دنبال مترجمین خوب و قابل اعتمادی هستند که بتوانند متون تجاری خود را با خیال راحت به آن ها بسپارند. زیرا اگر مترجم این نوع متون مهارت های کافی نداشته باشد، ممکن است مشکلات زیادی را به وجود بیاورد و باعت شود صاحبان کسب و کار به خواسته های خود در زمیه شغلی و تجاری نرسند.
از طرف دیگر، ترجمه اسناد تجاری، مدارک ها و قرادادها بسیار حساس هستند و اشتباه مترجم ممکن است جبران ناپذیر باشد‌. به همین دلیل، لازم است مترجم این متون قابل اعتماد و حرفه ای بوده و به طور کامل به اصطلاحات و عبارات این حوزه تسلط داشته باشد.
علاوه بر این ها، برخی افراد برای توسعه و معرفی کسب و کار خود در سطح جهانی نیاز به متن با زبان های دیگر دارند تا در فضای اینترنت و وب سایت ها قرار دهند، در این حالت نیز فقط یک مترجم حرفه ای که نه تنها به ترجمه متون مسلط است بلکه کاملا با بحث تجارت آشنایی دارد، می تواند نیاز آن ها را برطرف سازد.
در حال حاضر بیش تر ترجمه های صورت گرفته در حوزه متن های تجاری شامل ترجمه تجاری از انگلیسی به فارسی یا از فارسی به انگلیسی می شود که به دلیل اهمیت بالای این متون مترجم عمومی و تازه کار نمی تواند به درستی این کار را انجام دهد و بدون شک نیاز به مترجم متخصص در زمینه متون تجاری و ترجمه قراردادها و اسناد و مدارک وجود دارد.
همچنین، از دیگر مشکلات این حوزه، می توان به بالا بودن تعرفه ترجمه اسناد و متون تجاری اشاره کرد زیرا برخی موسسات و افراد، مبالغ زیادی برای ترجمه این متون مطالبه می کنند.

ترجمه آی آر و ارائه خدمات ترجمه متون تجاری

گروه ترجمه آی آر در زمینه ترجمه متون تجاری دارای دو ویژگی عمده و مهم است. اولین مزیتی که ما نسبت به سایر مراکز ترجمه داریم، استفاده از مترجمان حرفه ای و کاملا آشنا به امور تجاری، ترجمه اسناد تجاری، مدارک و قراردادهای تجاری از فارسی به انگلیسی و بالعکس می باشد. از طرف دیگر، تعرفه ترجمه متون ما نسبت به کیفیتی که ارائه می دهیم بسیار مناسب است. کیفیت بالا و قیمت مناسب خدمات ترجمه آی آر می تواند نیازهای شما را در ترجمه متون به ویژه در حوزه تجاری به خوبی برطرف سازد.

Link: https://tarjome.ir/page/ترجمه-متون-تجاری.html

ارتباط سریع با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
آیا شما روبات هستید؟ :