ثبت نام کنید و سفارش دهید!
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

ترجمه تخصصی رشته برق

رشته برق یکی از رشته‌های پر‌طرفدار مهندسی است. رشته برق در چهار گرایش قدرت، الکترونیک، مخابرات و کنترل، همواره متخصصین زیادی را به خود اختصاص داده است. کشور ایران در زمینه تربیت متخصصین مهندسی برق جایگاهی ویژه و در خور تقدیر در سطح جهانی دارد. در حال حاضر دانشجویان زیادی در گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر در حال تحصیل هستند.

نیاز دانشجویان به ترجمه تخصصی رشته برق

بی‌شک یکی از نیازهای اساسی دانشجویان و اساتید این رشته، دسترسی به مقاله‌ها و پژوهش‌های به روز است. اما از آن جایی که پژوهش‌ها و مقالات موجود در ایران کافی نیستند، بیش تر دانشجویان و اساتید رشته برق به سراغ ترجمه مقالات و کتاب‌های خارجی می‌روند، زیرا این مقالات به آن‌ها کمک می‌کنند تا از مطالب به روز رشته خود آگاهی داشته باشند و در تحقیقات و مطالعات خود از آن‌ها استفاده کنند. همچنین دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته برق برای ترجمه مقالات خود و چاپ آن‌ها در مجلات معتبر خارجی، نیازمند ترجمه تخصصی مقالات خود از زبان فارسی به سایر زبان‌های زنده دنیا هستند.

چالش های دانشجویان برق در ترجمه متون تخصصی

دانشجویان و اساتید رشته برق، برای دسترسی به منابع مفید خارجی با چالش‌ها و مشکلاتی رو به رو هستند. یافتن مترجم حرفه‌ای در ترجمه متون برق از جمله دشواری‌های موجود است. ترجمه تخصصی برق نیازمند دانش علمی بالا در زمینه‌ی مهندسی برق است. گرایش‌های متنوع این رشته و حوزه‌های تحقیقاتی بی‌شمار آن باعث شده تا موضوعات تحقیقاتی این رشته آن چنان گسترده باشد که کمتر محققی بتواند بر همه‌ی آن‌ها تسلط یابد. بدین ترتیب لزوماً ترجمه‌ی شخصی که فارغ‌التحصیل این رشته باشد کافی نیست. مترجم رشته‌ی مهندسی برق نه تنها باید گرایشی یکسان با موضوع مورد تحقیق داشته باشد بلکه باید بر آن موضوع خاص نیز مسلط باشد. از طرفی چاپ مقاله در مجلات معتبر این رشته نیازمند ارائه متنی روان و فاقد هر گونه اشتباه چه از بعد اصطلاحات تخصصی برق و چه از بعد ساختار زبان است. به همین دلیل اگر می‌خواهید هزینه و وقت شما هدر نرود، باید به سراغ مترجمین متخصص این رشته بروید.

خدمات ترجمه تخصصی رشته برق

ترجمه آی آر برای حل این مشکلات و چالش‌ها تدابیر ویژه‌ای اندیشیده و اقدام به استفاده از مترجمینی با سابقه و آشنا به حوزه مهندسی برق کرده است. به عبارت دیگر گروه ما ترجمه این نوع متون را به فارغ‌التحصیلان رشته برق با همان گرایش می‌سپارد تا نه تنها مشکلات و چالش‌های پیش روی دانشجویان و اساتید این رشته حل شود، بلکه ترجمه‌هایی بسیار با‌کیفیت و تخصصی را تحویل افراد دهیم.
شما می‌توانید مقالات، پژوهش‌ها و کتاب‌های خارجی مورد نیازتان را در حوزه برق برای ترجمه به مترجمان حرفه‌ای به ما بسپارید.
همچنین ترجمه آی آر آماده ارائه خدمات تخصصی ترجمه مقالات و کتب شما به زبان‌های زنده دنیا می‌باشد.

*** ثبت سفارش ترجمه ***

مقاله مرتبط:  ترجمه تخصصی رشته الکترونیک

Link: https://tarjome.ir/page/ترجمه-متون-برق.html

ارتباط سریع با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
آیا شما روبات هستید؟ :