ثبت نام کنید و سفارش دهید!
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

تایپ به زبان های مختلف

همه ی ما ممکن است در موقعیت‌های مختلف به تایپ کردن مطالب خود نیاز داشته باشیم و اگر فرصت، مهارت و ابزار مناسب در اختیارمان نباشد به سراغ تایپیست برویم. خدمات تایپ در  ترجمه آی آر انواع مختلفی دارد. تایپ از روی PDF، تایپ از روی عکس، تایپ از روی فایل صوتی، اعزام تایپیست به محل و تایپ لحظه‌ای از جمله این خدمات هستند. امروزه با پررنگ شدن تکنولوژی در زندگی افراد و تبدیل شدن کره‌ی زمین به دهکده جهانی مردم از سراسر دنیا هر روزه به دسترسی به اخبار و اطلاعات و منابع ملل دیگر نیاز پیدا می‌کنند. این روز‌ها یکی از انواع خدمات تایپ بویژه در قشر دانشگاهی تایپ زبان های خارجی است که در زمره‌ی تایپ‌های تخصصی قرار می‌گیرد.

چالش‌ها و مشکلات تایپ زبان های خارجی

تایپ زبان های خارجی به دلیل وقت گیر بودن و نیاز به تسلط بر زبان متن از جمله دشوار‌ترین و پرهزینه‌ترین تایپ‌ها است. تایپیست زبان خارجی باید از سرعت و دقت کافی برخوردار باشد. یکی از مشکلات تایپ زبان های خارجی بویژه در تایپ از روی دست نویس و تایپ از روی فایل صوتی لزوم تشخیص درست کلمات و عبارات است. چرا که ممکن است تایپیست با متنی نا‌خوانا و یا غیر واضح مواجه شود و نیاز باشد تا به دلیل تسلطش بر زبان، محتوای متن را تشخیص دهد. تایپ هر یک از زبان های خارجی نیز دشواری‌های خاص خود را دارد. خدمات تایپ در ترجمه آی آر تایپ زبان انگلیسی، تایپ زبان روسی، تایپ زبان فرانسه، تایپ زبان عربی، تایپ زبان آلمانی، تایپ زبان چینی و ... را پشتیبانی می‌کند. یکی از چالش‌‌هایی پیش روی تایپیست زبان انگلیسی، تفاوت سبک آمریکایی و بریتانیایی است که حتی ممکن است در صورت بروز اشتباه، باعث عدم ثبت مقالات دانشجویان شود. زبان های روسی، آلمانی و فرانسوی از زبانهای تصریفی هستند و تسلط تایپیست بر این زبانها موجب تسریع در تایپ متون و کاهش غلط‌های تایپی خواهد شد. در زبان عربی نیز، اعراب گذاری بخشی از فرایند تایپ است که تسلط تایپیست بر آن باعث سرعت بخشیدن به کار می‌شود.
همانطور که قبلا هم اشاره کردیم یکی از سخت ترین انواع خدمات تایپ مربوط به تایپ در لحظه و ترجمه‌ی همزمان آن است. زمانی که همایش شما به زبان دیگری برگزار می‌شود و لازم  است که تایپیست آن را بلافاصله تایپ کند و همزمان برگردان از زبانی به زبان دیگر و تایپ آن در لحظه صورت گیرد؛ جایی که تایپیست نقش مترجم را نیز ایفا می‌کند.

ترجمه آی آر و ارائه خدمات تایپ به زبان های مختلف

سرعت، دقت، فهم درست کلمات و تسلط بر زبان خارجی از جمله مواردی است که یک تایپیست حرفه‌ای برای تایپ زبان خارجی به آن نیاز دارد. از سوی دیگر این نوع کار‌ها نیاز به حوصله زیادی نیز دارد. به همین دلیل ما نمی‌توانیم تایپ خود را به دست هر شخصی بسپاریم. تایپیست‌هایی که در گروه «ترجمه آی آر» فعالیت دارند، نه تنها از  مهارت و توانایی‌های لازم در زمینه تایپ فایل پی دی اف و تایپ متن دست نویس و... برخوردارند بلکه تایپیست‌های حرفه‌ای ما بر زبان های خارجی نظیر انگلیسی، روسی، فرانسه، آلمانی، عربی و چینی نیز مسلط هستند و می‌توانند نیاز‌های شما به خدمات تایپ به زبان های مختلف را با بهترین کیفیت و سرعت بالا و قیمت مناسب برطرف سازند.

Link: https://tarjome.ir/page/تایپ-به-زبان‌های-مختلف.html

ارتباط سریع با ما

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
آیا شما روبات هستید؟ :