ثبت نام کنید و سفارش دهید!
سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

8 اشتباه رایج در یادگیری زبان خارجی

آیا شما هنگام یادگیری یک زبان خارجی این هشت اشتباه را انجام می‌دهید؟
یاد گرفتن یک زبان جدید برای هر فردی می‌تواند کاری سخت و دشوار به نظر برسد. عوامل بسیاری در یادگیری یک زبان جدید تأثیرگذار هستند که شما باید آن‌ها را یاد گرفته و به کار بگیرید. از به خاطر سپردن کلمات جدید گرفته تا پیاده کردن دستور زبان. زبان‌آموزان تازه کار، برخی مواقع اشتباهات پیش پا افتاده‌ای انجام می‌دهند که تنها باعث به هدر رفتن زمان و کاهش یافتن اعتماد به نفس آنها می‌شود.
ما در این مقاله شما را با ۸ اشتباه رایجی که معمولاً گریبانگیر زبان آموزان تازه کار می‌شود آشنا می‌کنیم:

1. شروع یادگیری با کمک دستور زبان
دستور زبان سنگ بنای اصلی هر زبان است. از این رو زمانی که شما یادگیری یک زبان جدید را آغاز می‌کنید اوّلین مانعی که با آن مواجه می‌شوید، دستور زبان خواهد بود. درست همین جاست که بیشتر زبان آموزان دچار اشتباه می‌شوند.
قواعد و دستور زبان در هر زبانی متفاوت است و پیدا کردن یک روش صحیح برای فراگیری این قواعد پنجاه درصد مشکلات شما را حل می‌کند. اما نکته قابل توجّه این است که افراد علاقمند به یادگیری یک زبان جدید، در وهله اول باید با بخش‌های مختلف گفتار و زبان و راه استفاده از آن آشنا شوند. فرقی نمی‌کند که زبان مورد نظر شما انگلیسی باشد یا فرانسه و غیره. هر زبانی مجموعه قواعد خاص خود را دارد و داشتن آگاهی کامل از این قواعد بسیار مهم و ضروری است اما نه به عنوان قدم اول.

2. چشم پوشی از تکنولوژی و ظرفیت‌های آن
در دنیای امروزی استفاده از شیوه‌های سنّتی و قدیمی در یادگیری زبان تأثیر چندانی ندارد. دیگر آن دوران گذشته است که ساعت‌های زیادی از وقتتان صرف نوشتن معانی کلمات می‌شد یا چشمانتان در اثر ساعت‌ها مطالعه کتب مختلف مثل راهنمای دستور زبان یا لغت نامه‌ها و فرهنگ‌ها خسته می‌شد. امروزه شما می‌توانید در کمترین زمان ممکن به انواع مختلف منابع تخصّصی و حرفه‌ای برای تقویت مهارت‌های زبانی خود دست یابید. برنامه‌های کاربردی، مقاله‌ها یا وبلاگ‌های موجود در اینترنت و همچنین شبکه‌های اجتماعی منابع بسیار ارزشمندی از اطّلاعات مؤثّر و سودمند را در اختیار شما قرار می دهند که می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید.

3. غفلت از فرهنگ و تمدن یک زبان خارجی
یکی از رایج‌ترین اشتباهات زبان آموزان در هنگام یادگیری یک زبان خارجی چشم‌پوشی از فرهنگ ملّتی است که به آن زبان صحبت می¬کنند. به خاطر داشته باشید که زبان یک کشور بخش جدایی ناپذیر فرهنگ آن کشور است. علّت ضرورت آشنایی شما با زمینه‌های مختلف فرهنگی و تمدّن کشوری که در حال یادگیری زبان آن هستید نیز همین امر است. زیرا زبان به طور مستقیم از فرهنگ آن سرزمین تاثیر می‌پذیرد. شما باید با جنبه‌های  مختلف فرهنگ و تمدّن سرزمین مورد نظر آشنا شوید. از مردم و تاریخ گرفته تا هنر و صنعت آن کشور.
وقتی شما با این جنبه‌های مهم و بنیادین یک فرهنگ آشنا می‌شوید یادگیری یک زبان و چگونگی کاربرد آن برای شما بسیار آسان می‌شود.

4. نداشتن یک رویکرد کلّی
یادگیری یک زبان خارجی تنها به شرکت در کلاس‌های آموزشی و خواندن کتاب‌های مختلف در این زمینه ختم نمی¬شود. در واقع شما برای یادگیری کامل یک زبان باید از هر فرصتی برای گسترش دانش زبانی خود استفاده کنید. شما باید به جای تأکید صِرف بر افزایش دانش لغات و تقویت دستور زبان، خود را در هر چیزی که بتواند باعث افزایش دانش و مهارت شما شود غرق کنید. مثل تماشای یک فیلم، خواندن کتب مختلف یا گوش دادن به موسیقی و غیره.

5. دست کم گرفتن تأثیر صحبت کردن و گوش دادن
زبان آموزان تازه‌ کارتمایل دارند تنها بر خواندن یا نوشتن مقاله و انشاء تکیه کنند، بدون آنکه بدانند با این کار تنها باعث طولانی‌تر شدن روند یادگیری خود می‌شوند. توجّه داشته باشید که یادگیری زبان خارجی چهار بُعد مهم دارد : خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن. این چهار بُعد مهم با یکدیگر مرتبط هستند و به توجّه و تلاشی یکسان نیازمندند. شما نباید تنها به دلیل زمان‌بر بودن گوش دادن و صحبت کردن آن‌ها را از برنامه روزانه یادگیری خود کنار بگذارید.

6. توجّه بیش از حد به یادگیری لغات
یکی دیگر از اشتباهات رایج زبان آموزان، توجّه بیش از حد به یادگیری و حفظ کلمات است. زبان آموزانی که به تازگی یادگیری یک زبان را شروع کرده‌اند. تصوّر می‌کنند که حفظ لغت آسان‌ترین راه برای یادگیری زبان جدید است. توجّه داشته باشید که یادگیری زبان تنها منحصر به حفظ لغات نیست و جنبه‌های مختلفی دارد. مثل ساخت جملات، کاربرد نشانه گذاری و شیوه درست تلفظ کلمات. شما باید تمام ابعاد یادگیری زبان را مد نظر قرار دهید و از یادگیری تک بعدی اجتناب کنید.

7. تلاش بیش از حد برای یادگیری یک زبان
فراگرفتن هر زبانی در ابتدا یک فعّالیت سرگرم کننده به نظر می‌رسد، اما به تدریج که زبان آموزان متوجّه دشواری این کار می‌شوند به یک فعّالیت خسته کننده تبدیل می‌شود. به همین خاطر زبان آموزان تلاش خود را چندین برابر می‌کنند تا شاید راهی برای پیروزی و موفّقیت هرچه زودتر پیدا کنند. اما سرانجام این تلاش‌ها تنها ناامیدی و خستگی برای آنهاست. از این رو شما باید یادگیری زبان را با فعالیت‌های جذّاب و سرگرم کننده ادامه دهید تا در تمام مدّت، انگیزه خود را از دست ندهید و از یادگیری زبان لذت ببرید. کارهای زیادی است که شما می‌توانید با انجام دادن آن یادگیری زبان را به کاری لذت بخش تبدیل کنید مثل گوش دادن به موسیقی یا تماشای یک فیلم. حتی شما می‌توانید خاطرات روزانه خود را به زبان مورد نظرتان بنویسید و یا با یک فرد بومی آن زبان دوست شوید. خوشبختانه اینترنت و شبکه‌های مجازی تمام این گزینه‌ها را بدون نیاز به هرگونه فعّالیت فیزیکی در اختیار شما قرار داده‌اند.

8. ثبت نام در مؤسّساتی که فقط دستور زبان جزء برنامه آموزشی آن‌ها قرار دارد
اغلب زبان آموزان در مؤسّساتی ثبت نام می‌کنند که تنها تأکید آنها آموزش دستور زبان است و اصلاً به بقیه جنبه‌های یادگیری زبان توجّهی نمی‌کنند. برای یادگیری موثّر یک زبان خارجی شما باید قبل از اینکه مستقیماً وارد بحث استدلالی و پیچیده‌ای مثل دستور زبان شوید، خودتان را در لغات، عبارات و زبان گفتاری و عامیانه آن غرق کنید. بنابراین شما باید از ثبت نام در این گونه موسّسات که آموزش تک‌بعدی دارند و محیطی یکنواخت برای یادگیری ایجاد می‌کنند، خودداری کنید.
شما با اجتناب از این هشت اشتباه می‌توانید به صورتی ثمربخش و سرگرم کننده زبان مورد علاقه خود را فرا بگیرید و از یادگیری زبان لذّت ببرید.

Link: https://tarjome.ir/news/8-اشتباه-رایج-در-یادگیری-زبان-خارجی.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* سامانه ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.