ثبت نام کنید و سفارش دهید!
دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

کتاب مبانی اصطلاح شناسی هلموت فلبر

مبانی اصطلاح شناسی هلموت فلبرطی چند دهه اخیر علم اصطلاح شناسی، فعالیتهای مربوط به آن و مستندسازی اصطلاحات پیشرفت چشمگیری داشته است و در حال حاضر به سرعت رو به پیشرفت است. سمپوزیوم ها، گردهمایی های ملی و بین المللی زیادی به این زمینه ها اختصاص یافته است. سمینارها و دوره های آموزشی بسیاری در این زمینه ها در مؤسسات مختلف آموزش عالی و گروههای آموزشی دانشگاه های سراسر جهان برگزار می شود.
تجربیاتی که نگارنده این اثر، پروفسور هلموت فلبر، طی دهه های اخیر به عنوان عضو کمیته های اصطلاح شناسی، همکار در پروژه های اصطلاح شناسی، مدرس در زمینه نظریه اصطلاح شناسی در دانشگاه وین و همچنین مدیر مرکز بین المللی اطلاعات اصطلاح شناسی (اینفوترم) کسب نموده، راهنمای وی در گزینش موضوعات و مباحث این کتاب گردیده است. وی در نظر داشته است تنها وجوهی از اصطلاح شناسی در این کتاب گردآوری شود که برای کار عملی نیز مفید می باشند. این کتاب شامل نظریات بنیادی مکتب اصطلاح شناسی وین می باشد که توسط «یوگن ووستر» و بر اساس تجربیات وی در این زمینه ها در طول عمرش، پایه ریزی شده است. علاوه بر این، جزئیات مهم اصطلاح نگاری کاربردی به کمک رایانه، که طی چند سال اخیر پیشرفتهای زیادی داسته است نیز در این کتاب گنجانده شده است.
مطالب کتاب به هفت بخش تقسیم شده است که هر کدام به طور جداگانه قابل استفاده است. بخش اول «چشم اندازی از فعالیتهای اصطلاح شناسی» در سطح جهان را ارائه می دهد. بخش دوم به طور خلاصه ارتباط «نظریه عمومی اصطلاح شناسی» با سایر زمینه ها را نشان می دهد که در این زمینه باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد. بخش سوم با عنوان «اصول اصطلاح شناسی» و بخش چهارم با عنوان «روشهای اصطلاح نگاری» هسته مرکزی این کتاب را تشکیل می دهند. بخش پنجم به طور مختصر، نگرشی کلی از اجرای طرحهای اصطلاح شناسی را ارائه می دهد. بخش ششم به معرفی کوتاهی از اصول زیربنایی مستندسازی اصطلاح شناسی می پردازد. بخش هفتم نیز شامل «کتابشناسی» منابع اصلی اصطلاح شناسی می باشد.
کتاب حاضر یک رساله صرفاً نظری نیست، بلکه حول محور کاربرد و تمرین می گردد و نمایانگر استفاده از اصول و روشها در فعالیتهای اصطلاح شناسی است و می تواند مکملی برای تسهیل کاربرد استانداردها و راهنماهای ملی و بین المللی باشد. تنها زمانی می توان انتظار پیشرفت های قابل توجه در کار اصطلاح شناسی در سطوح ملی و بین المللی را داشت که کسانی که مسئولیت اصطلاحنامه ها را بر عهده دارند – مثلاً متخصصان موضوعی و افراد حرفه ای – دانش فنی لازم برای فعالیتهای اصطلاح شناسی را دارا باشند.
به همین جهت، کتاب حاضر در درجه اوّل برای متخصصیان موضوعی و اصطلاح شناسان تهیه شده است و در درجه دوّم می تواند برای مسئولین استاندارد سازی، محققان، متخصصان اطلاع رسانی، کارشناسان رده بندی و اساتید اصطلاح شناسی و زبانهای ویژه نیز سودمند باشد.

دانلود کتاب مبانی اصطلاح شناسی

Link: https://tarjome.ir/news/کتاب-مبانی-اصطلاح-شناسی-هلموت-فلبر.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* سامانه ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.