ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

معرفی سایت NCBI

رشته ژنتیک و بحث و گفتگو درباره ژن و مباحث بیولوژیکی، سلولی- مولکولی و سلولهای بنیادی از جمله موضوعاتی است که در شاخه پزشکی همواره جذاب بوده است. علاقه‌مندان به این مباحث حتما با سایت مرکز ملی اطلاعات زیست فناوری NCBI آشنا هستند و برای مطالعه و تحقیق بیشتر حتما جستجویی در این سایت داشته‌اند. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی این وبسایت بپردازیم.

سایت NCBI : کتابخانه ژنتیک

موسسه ملی سلامت NLM ( National Library of medicine)  که در آمریکا واقع شده، در سال 1988 واحدی به نام NCBI را به کتابخانه پزشکی خود اضافه نمود. این مرکز به هدف پیشبرد موضوعات مربوط به علم ژنتیک و زیست پزشکی در شهر مریلند آمریکا راه‌اندازی شد.
درک فرایند‌های مولکوی، ژنتیک و کنترل سلامت و بیماری از جمله اهداف مرکز ملی اطلاعات زیست فناوری است.
از جمله خدمات و امکاناتی که در این مرکز برای کارشناسان و اساتید حوزه ژنتیک ارائه شده است. امکان جستجوی کتاب و مقالات در حوزه ژنتیک و دسترسی به ابزارهایی مانند، آنتره، پاب مد، بلاست و ژن بانک است.
همچنین امکان جستجوی ژن مورد نظر و دسترسی به تمامی اطلاعات و منابع ژن مورد جستجو برای علاقه‌مندان وجود دارد.
قابلیت بسیار مفیدی که در سایت مرکز اطلاعات زیست فناوری مشاهده می‌شود این است که اگر ژن مورد نظر جستجو شود، همراه با جستجوی ژن و تحویل تمامی اطلاعات و آمار مربوط به ژن، تمامی کتب و مقالاتی که در این حوزه به نگارش درآمده نیز برای کاربر قابل دسترسی است. به عنوان نمونه اگر در قسمت جستجو کلید واژۀ Chicken pox  ( ابله مرغان) و یا Meninitis (مننژیت) جستجو شود براحتی می‌توانید تمامی اطلاعات مربوط به این دو کلید واژه را دریافت کنید. تمامی جستجوها در مورد ژن‌های انسانی و حیوانی قابلیت تفکیک دارند.

** ترجمه تخصصی رشته ژنتیک **

Link: https://tarjome.ir/news/معرفی-سایت-NCBI.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* سامانه ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.