ثبت نام کنید و سفارش دهید!
پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۹
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

متوسط سرعت تایپ

درگیری ذهنی تمام تایپیست‌ها بویژه در مراحل ابتدایی یادگیری این مهارت، پاسخ به این سؤال است که میزان سرعت استاندارد تایپ چقدر است؟ در این مقاله ضمن آشنا‌کردن  شما عزیزان با اصطلاحات رایج در تایپ، سعی‌شده تا به این سؤال، پاسخ‌داده‌شود. پس با ما همراه باشید.

«CPM» و «WPM»: دو اصطلاح رایج در تایپ

برای شناخت استانداردهای مربوط به اندازه‌گیری سرعت تایپ، آشنایی با دو اصطلاحی که در این مهارت بسیار رایج است ضرورت‌دارد:

•    CPM (Characters Per Minute) - کاراکتر در دقیقه
این عبارتی است که برای محاسبه تعداد حروف تایپ شده توسط تایپیست در مدت زمانی مشخص به‌کار‌برده‌می‌شود. یک تایپیست حرفه‌ای می‎تواند از عهده تایپ 325 تا 335 کاراکتر در دقیقه برآید. اگرچه توانایی تایپ 200 کاراکتر در دقیقه بیش از حد نرمال یک تایپیست حرفه‌ای شناخته می‌شود.

•    WPM (Words Per Minute) - کلمه در دقیقه

رایج‌ترین واحد در سنجش سرعت تایپ، عبارت مذکور است. البته یادآوری این نکته ضروریست که مقیاس مذکور وابستگی زیادی به عواملی همچون زبان مورد استفاده، طول واژگان و نوع دشواری آنها دارد. در این مقیاس، کلمه‌ استاندارد، 5 کاراکتری است.

میزان سرعت تایپ از آماتور تا فوق‌حرفه‌ای

قصد دارید تا چه حد در مهارت تایپ کردن حرفه‌ای شوید؟ برای کار یا شغل  شما چه سرعتی موردنیاز است؟ پاسخ‌های مختلفی که به این سؤالات داده‌می‌شود باعث می‌شود تا تعریفی که از سرعت تایپ خوب و مناسب ارائه می‌شود، نسبی تلقی گردد:
  • تایپیست آماتور: 30-20 کلمه در دقیقه
  • تایپیست معمولی: 40-30 کلمه در دقیقه
  • تایپیست حرفه‌ای: 55-40 کلمه در دقیقه
  • تایپیست فوق‌حرفه‌ای: بیش از 55 کلمه در دقیقه
بنابراین چنانچه بتوانید در یک دقیقه بیش از 30 واژه را تایپ نمایید، به عنوان یک تایپیست خوب شناخته می‌شوید. فقط این نکته مهم را به خاطر بسپارید که  یک تایپیست واقعی، شخصی است که بدون نگاه کردن به صفحه‌کلید کلمات را تایپ ‌کند!

سرعت تایپ مورد‌نیاز برای مشاغل مختلف

نوع کلمات مورد‌استفاده در تایپ و نوع شغل می‌تواند به عنوان معیاری برای سرعت تایپ مناسب در‌نظر ‌گرفته‌‍شود که در ذیل به برخی از این مشاغل اشاره‌شده‌است:
  • پروژه‌های سبک در محل‌ کار: تایپیست آماتور
  • تولید محتوا برای شرکت‌ها، انجام پروژه‌های غیر‌شخصی: تایپیست معمولی
  • خبرگزاری‌ها، نشریات ماهانه و مجلات: تایپیست حرفه‌ای
  • روزنامه‌های کثیرالانتشار: تایپیست فوق‌حرفه‌ای

سرعت مورد نیاز برای همکاری با «ترجمه‌آی‌آر»

مجموعه «ترجمه‌آی‌آر» طیف گسترده‌ای از خدمات تایپ را ارائه می‌دهد که نیازهای مختلفی را از نظر سرعت تایپ می‌طلبند. بنابراین اگر عضو هر یک از گروه‌های تایپیست آماتور، معمولی، حرفه‌ای و فوق‌حرفه‌ای هستید، می‌توانید با مجموعه «ترجمه‌آی‌آر» همکاری داشته باشید. فقط در پذیرش سفارشات باید به زمان تحویل آنها دقت کرده و سفارشاتی را بپذیرید که توانایی تحویل آنها در موعد مقرر را داشته باشید. «ترجمه‌آی‌آر» به کسب رضایت مشتری در رعایت کیفیت و تحویل به موقع سفارش بسیار اهمیت می‌دهد و در مواردی که تایپیست از این موارد تخطی کند ممکن است به غیرفعال شدن اکانت او در مجموعه «ترجمه‌آی‌آر» بیانجامد.

مطالب مرتبط:
خدمات تایپ
تعرفه خدمات تایپ

Link: https://tarjome.ir/news/متوسط-سرعت-تایپ.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* سامانه ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.