ثبت نام کنید و سفارش دهید!
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۰۲
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

توصیه نامه تحصیلی و اهمیت آن در اخذ پذیرش دانشگاه

از جمله ملاک‌هایی که بیشتر دانشگاه‌های خارج از کشور جهت پذیرش دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مد‌ نظر قرار می‌دهند، توصیه نامه تحصیلی است. این نوع از توصیه نامه  نشانگر ارزیابی اساتید از کار، تحصیل، تجربه و شخصیت دانشجو است و گاهی بدون اینکه دانشجو آن را ببیند، مستقیما توسط استاد به دانشگاه مقصد فرستاده می‌شود.

مفهوم توصیه نامه تحصیلی

در بیشتر مواقع، داشتن توصیه نامه تحصیلی برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند، علاوه بر مدارک درخواستی دانشگاه مقصد ضروری است. این نوع از توصیه نامه‌ها توسط شخصی معتبر و با درجه علمی بالا و معمولا توسط اساتید دانشگاهی نوشته می‌شود. از طریق توصیه نامه تحصیلی،  دانشگاه مقصد می‌تواند از وضعیت علمی و تجربی  دانشجو مطلع شود.

محتوای توصیه نامه تحصیلی

ذکر نام دانشجو، رشته تحصیلی وی، مدت زمان همکاری او با استاد مربوطه حین پروژه‌های تحقیقاتی و یا دروس مشترکی که گذرانده ، جزو اطلاعات اساسی است که باید در متن یک توصیه نامه تحصیلی قید شود. علاوه‌بر‌این موارد، استاد معرف با بیان توانمندی‌ها و ویژگی‌های مثبت دانشجو از قبیل روحیه کار گروهی و نیز استعداد و پشتکار او می‌تواند وی را به عنوان گزینه‌ای مناسب جهت تحصیل در دانشگاه مقصد معرفی کند. ذکر اطلاعات تماس استاد معرف نیز در پایان متن توصیه نامه ضروری است.

اهمیت توصیه نامه تحصیلی در اخذ پذیرش دانشگاه

با‌توجه به اینکه ارسال مدارک درخواستی دانشگاه و از جمله توصیه نامه تحصیلی قبل از ملاقات حضوری دانشجو با کمیته پذیرش دانشگاه مقصد صورت می‌گیرد، از همین رو اینگونه از توصیه نامه‌ها در مشخص کردن خصوصیات علمی و ویژگی‌های شخصیتی دانشجو و شناساندن او به دانشگاه مورد نظر، نقش برجسته و حیاتی را ایفا می‌کنند. دانستن این نکته نیز مهم است که چنانچه دانشجو اقدام به ارسال توصیه نامه تقلبی نماید ممکن است وی تا 10 سال فرصت ادامه تحصیل را از دست بدهد.

اهمیت ترجمه تخصصی توصیه نامه تحصیلی

با توجه به آنچه درمورد توصیه نامه تحصیلی و اهمیت آن گفته شد، ترجمه صحیح و باکیفیت آن  جهت ارائه به هر یک از دانشگاه‌های کشور مقصد نیز باید مدنظر قرار گیرد. تیم کاری موفق «ترجمه آی آر» مفتخر است اعلام کند که با داشتن مترجمانی کارآزموده و قوی، می‌تواند در ترجمه انواع توصیه نامه‌های کاری و تحصیلی در کنار شما عزیزان باشد.

Link: https://tarjome.ir/news/توصیه-نامه-تحصیلی-اخذ-پذیرش.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* سامانه ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.