ثبت نام کنید و سفارش دهید!
دوشنبه ۱۲ خرداد ۹۹
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

توسعه سرویس ترجمه ماشینی عصبی گوگل کروم

گوگل کروم بیشتر از نه جفت زبان جدید به قابلیت‌های سرویس ترجمه ماشینی خود اضافه کرده است
در سال گذشته سرویس ترجمه گوگل سیستم ترجمه شبکه عصبی خود را معرفی کرد که این سیستم از شبکه‌های عصبی پیچیده برای ترجمه استفاده می‌کند. این نوآوری جدید باعث شد که سرویس ترجمه گوگل بتواند به جای ترجمه عبارت‌ها، کل جملات را به صورت یکپارچه ترجمه کند و همچنین مناسب‌ترین ترجمه برای متن را ارائه دهد. بعد از این موفقیت، گوگل کروم جفت‌های زبانی را به صورت گام به گام به سرویس ترجمه خود اضافه کرد. این تغییرات به میزان قابل توجهی موجب ارتقاء کیفیت ترجمه‌ها شد. به گونه‌ای که اکنون ترجمه یک صفحه را با دقّت و شیوایی بیشتری به کاربران خود ارائه می‌دهد. امروزه به جهت پیشرفت‌های روزافزون گوگل کروم تعداد این زبان‌های جفتی به بیشتر از نه جفت رسیده است. سرویس ترجمه ماشینی عصبی برای بسیاری از صفحات به زبان‌های مختلف استفاده می‌شود. این ترجمه‌ها معمولا از زبان انگلیسی به اندونزیایی و هشت زبان هندی به نام‌های بنگالی، گجراتی، کانادی، مالایی، مراتی، پنجابی، تامیل و تلوگو یا بالعکس صورت می‌گیرد. زمانی که ما از بهبود کیفیت ترجمه این سرویس سخن می‌گوییم منظور تنها ترجمه یک نوع متن خاص نیست. این سرویس هر نوع متنی از اشعار اهنگ‌‌ها گرفته تا مقالات خبری و بحث‌های اجتماعی را با کیفیتی بالا ترجمه می‌کند.

سرویس ترجمه ماشینی عصبی گوگل

تصویر سمت چپ ترجمه عبارت "همه چیز خوبه؟" از زبان هندی است که بدون سیستم ترجمه عصبی به زبان انگلیسی ترجمه شده است و در تصویر سمت راست، همین عبارت با استفاده از سیستم ترجمه عصبی صورت گرفته است. همانطور که مشاهده می‌کنید ترجمه تصویر سمت راست که با سیستم به روز ترجمه انجام شده بسیار روان تر و طبیعی تر است.

به غیر از این نه جفت زبان، اگر بخواهیم به تعداد زبان‌هایی که ترجمه ماشینی گوگل کروم قادر به ترجمه آنها است اشاره کنیم باید بگوییم که تعداد آنها بیشتر از بیست زبان است. شما می‌توانید هر نوع متنی را از انگلیسی به زبان‌های چینی، فرانسوی، آلمانی، هندی، ژاپنی، کره‌ای، پرتقالی، تایی، ‌ترکی، ویتنامی و ... یا بالعکس ترجمه کنید.

Link: https://tarjome.ir/news/توسعه-سرویس-ترجمه-ماشینی-عصبی-گوگل-کروم.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* سامانه ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.