ثبت نام کنید و سفارش دهید!
پنجشنبه ۰۶ آذر ۹۹
new order booklet store
ورود به سیستم
شناسه کاربری(ایمیل): گذرواژه: - فراموشی گذرواژه ؟
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:
پست الکترونیکی شما :
خبری شد، خبرتان میکنیم !
انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

بولت ژورنال نیمه دوم سال 98

ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز بزرگداشت مترجم (8 مهر) ترجمه‌آی‌آر به این مناسبت هدیه دیجیتالی خود را تدوین و به مترجمین و کاربران محترم تقدیم می‌کند.
این هدیه دیجیتالی یک بولت‌ژورنال است که از آن می‌توان برای برنامه‌ریزی نیمه دوم سال 98 استفاده کرد:
دانلود بولت‌ژورنال نیمه دوم سال 98

اگر نمی‌دانید بولت‌ژورنال چیست، می‌توانید مقاله‌ای که با همین نام در سایت درج شده است را مطالعه کنید:
بولت‌ژورنال چیست؟

راهنمای استفاده از بولت‌ژورنال نیمه دوم سال 98 :

در ذیل به تفصیل به بررسی بخش‌های مختلف بولت‌ژورنال ترجمه‌آی‌آر برای نیمه دوم سال 98 پرداخته شده است:

کلیدواژه‌ها

علائمی هستند که برای تفکیک بهتر مطالب از یکدیگر و جذاب‌تر کردن استفاده از بولت‌ژورنال استفاده می‌شوند.
از انواع رنگ‌ها نیز می‌توان به عنوان کلیدواژه استفاده کرد. مثلاً فرض کنید کنار هر یک از کارهای خود یک مربع ترسیم کنید و اگر کاری را با موفقیت انجام می دهید این مربع را به رنگ سبز و اگر در کاری با شکست روبرو می‌شوید این مربع را به رنگ قرمز رنگ‌آمیزی کنید. این علائم و رنگ‌ها به سلیقه شما انتخاب می‌شوند. علامت‌های ویژه خود را به  فهرست کلیدواژه‌ها در ابتدای بولت‌ژورنال بیافزایید.

سفرهایی که می‌روم

در این بخش باید تصویری از سفرهایی که می‌خواهید بروید ترسیم کنید. مقصد و تاریخ سفرهای خود را بر چمدان‌ها یادداشت کنید. می‌توانید چمدان‌های خود را رنگ‌آمیزی کنید، تصاویر سوغاتی شهرها را بکشید و ... شاید این کارها در نگاه اول خنده‌دار به نظر برسد، امّا همین ترسیم آرزوهاست که به شما برای برنامه‌ریزی کردن انگیزه مضاعف می‌دهد.

کتابهایی که می‌خوانم

در هر از کتابهای این کتابخانه، عنوان یکی از کتابهای مورد علاقه خود را که قصد مطالعه آن را دارید یادداشت کنید. پس از مطالعه هر یک از کتابها، می‌توانید تصویر کتاب را رنگ‌آمیزی کنید. این کار به شما برای خواندن کتابهای بیشتر انگیزه می‌دهد.

کارهای تکراری

تهیه فهرست کارهایی که در فواصل زمانی مشخصی تکرار می‌شوند، به شما کمک می‌کند تا در درج برنامه‌های خود در بولت‌ژورنال، آنها را فراموش نکنید. در مورد کارهایی که هر روز تکرار می‌شوند کافی است با نگاهی به این فهرست از انجام دادن آنها اطمینان حاصل کنید. بگذارید کارهای تکراری فقط در همین فهرست قرار بگیرند و از درج کارهای تکراری خود در برنامه روزانه اجتناب کنید. در غیر اینصورت علاوه بر دریافت تصویر مبهمی از وظایف روزانه خود ممکن است دچار اضطراب و نگرانی شود؛ چرا که با نگاهی به فهرست وظایف روزانه خود به انبوهی از جملات و کلیدواژه‌ها می‌خورید و خود را برای انجام این حجم از وظایف ناتوان می‌بینید.

تقویم ماهانه

تقویم ماهانه، تصویر یک ماه را در یک صفحه می‌گنجاند تا با یک نگاه بتوانید کل روزهای ماه را ببینید. ترجمه‌آی‌آر می‌توانست مناسبتهای ماه را در این تقویم درج کند، امّا از این کار اجتناب کرد تا شما با نگاهی به تقویم، مناسبتهایی را در تقویم خود درج کنید که برایتان حائز اهمیت است. مثلاً اگر برادر شما آتش‌نشان باشد قطعاً برای شما اهمیت دارد که روز آتش‌نشان را در تقویم شخصی خود وارد کنید. می‌توانید مناسبت‌ها، جلسات و وقایعی را که برایتان اهمیت بالایی دارند در این فهرست وارد کنید.

چک‌لیست

وظایف اصلی برای رسیدن به اهداف ماهانه در چک‌لیست‌ها قرار می‌گیرند. باید دقت داشت که اهداف و وظایف با هم متفاوت هستند. هدف آن چیزی است که شما قصد به دست آوردن آن را دارید و وظایف، کارهایی است که شما برای رسیدن به این اهداف انجام می‌دهید. مثلاً اگر در صفحه اهداف ماه به این هدف اشاره کرده‌اید که می‌خواهید یک کتاب داستان برای کودکان ترجمه کنید، وظایف شما می‌تواند شامل موارد زیر باشد: مشورت با فلان شخص جهت انتخاب عناوین کتابها، بررسی سابقه ترجمه کتاب، تهیه اصل کتاب، برنامه ریزی برای ترجمه کتاب....

خواب‌سنج / مطالعه‌سنج

(Sleep Tracker / Study Tracker)
در این صفحه جداولی وجود دارد که با تکمیل صحیح آنها می‌توانید میانگین خواب و مطالعه روزانه خود را بدست آورید. به دست آوردن این داده‌ها به ما در مسیر ترک عادت‌های اشتباه و تقویت عادت‌های مطلوب و تنظیم میزان خواب و مطالعه کمک می‌کند. با توجه به میزان خواب و مطالعه روزانه خود، هر شب خانه‌ها را پر کنید تا در انتهای ماه، تصویر روشنی از میزان خواب و مطالعه خود داشته باشید و برای بهبود شرایط برنامه‌ریزی کنید.

عادت‌سنج

(Habit Tracker)
فهرست رفتارهایی را که دوست دارید به عادت تبدیل شوند در جدول وارد کنید. با رنگ کردن خانه‌ها به میزان انجام این فعالیت‌ها در روز و تحیل نتایج به دست‌آمده، این رفتارها را در خود تبدیل به عادت کنید. وقتی هر روز قلم برمی‌دارید و به میزان انجام این فعالیت‌ها، خانه‌های روبروی آنها را پر می‌کنید، در واقع دارید هر روز ضرورت این عادت‌ها را به گوشزد می‌کنید. ذهن شما این تکرارها را بی‌پاسخ نمی‌گذارد و پس از مدتی شاهد نهادینه‌شدن این عادات در وجود خود می‌شوید.

احوال‌سنج

(Mood Tracker)
هر شکل نمایانگر یکی از روزهای شماست. با رنگ‌ها و علائم مختلفی که در صفحه کلیدواژه‌ها تعریف کرده‌اید احساس روزانه خود را در این صفحه منعکس کنید تا در انتهای ماه تصویری از احوال خود بدست آورید.

مطالعه‌سنج موردی

(Study Tracker)
نرخ مطالعه در جامعه ما به شدت کاهش پیدا کرده است. دولت و گروه‌های فرهنگی تلاش‌های جهت ایجاد انگیزه برای افزایش میل جوانان به مطالعه انجام می‌دهند. امّا همیشه نباید منتظر دیگران بود تا این میل و انگیزه را در ما ایجاد کنند. با ترسیم فرایند مطالعه هر یک از کتابهای خود پیشرفت خود در مطالعه کتابها را بصورت عینی ببینید و برای ادامه مطالعه کتاب انگیزه پیدا کنید. در این مطالعه‌سنج هر جدول مخصوص یک کتاب است و فرایند مطالعه آن را به تصویر می‌کشد. در سمت راست جدول، عنوان کتاب را یادداشت کنید. در ردیف بالا، محتوای کتاب را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم کنید. هر یک از این بخشها در ردیف پایین به 4 بخش کوچکتر تقسیم می‌شوند. پس از مطالعه، بخشهایی را که خوانده‌اید رنگ‌آمیزی کنید. این کار شما هم باعث ایجاد انگیزه می‌شود و هم تصویر روشنی از روند مطالعه کتابها به شما ارائه می‌دهد.

پس‌انداز

هر یک از جدول این صفحه فرایند ذخیره پول برای یک خرید را نمایش می‌دهد. مواردی را که قصد خرید آنها را دارید یادداشت کنید. مبالغ آنها را به قسط‌های کوچکتر تقسیم کرده و پس از ذخیره هر قسط، فضای مربوط به آن را رنگ‌آمیزی کنید.

برای دریافت آخرین اخبار درباره جدیدترین نسخه‌های «بولت‌ژورنال ترجمه‌آی‌آر» می‌توانید از طرق زیر در خبرنامه «بولت‌ژورنال ترجمه‌آی‌آر» عضو شوید:
  • عبارت bullet را به سامانه پیامکی  3000754614  ارسال کنید.
  • عبارت bullet را به ایمیل info@tarjome.ir ارسال کنید.
ترجمه‌آی‌آر در حال تدوین یک بولت‌ژورنال زیبا و حرفه‌ای برای سال 1399 می‌باشد. به دوستانی که از ایده‌های آنها در تدوین این بولت‌ژورنال استفاده شود جوایزی همراه با یک نسخه بولت‌ژورنال رایگان اهدا خواهد شد. منتظر نظرات شما هستیم:
•    آدرس ایمیل: info@tarjome.ir

مقالات مرتبط:
بولت ژورنال چیست؟
دانلود بولت ژورنال بهار 1399
دانلود بولت ژورنال تاستان 1399

Link: https://tarjome.ir/news/بولت-ژورنال-نیمه-دوم-98.html

دیدگاه کاربران

محمد :

عالی هستید ممنون از شما

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
آیا شما روبات هستید؟ :
* سامانه ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد و تمامی مطالب ارسالی دیدگاه و نظر شخصی کاربران است.